سایه پیشگوییهای کتاب مقدس بر توافق هسته ای ایران و غرب!

سخن روحانی همان است که در مورد ضدمسیح در کتاب دانیال (8:4) آمده است: "او هرچه می خواهد انجام می دهد"

نویسنده: مارک داوینسون

تاریخ اول فوریه 2014

آدرس مطلب:

http://foursignposts.com/2014/02/01/daniel-84s-he-did-as-he-pleased-becomes-rouhanis-own-words

 

و قوچ را دیدم که به سمت مغرب وشمال و جنوب شاخ می‌زد و هیچ وحشی با او مقاومت نتوانست کرد و کسی نبود که از دستش رهایی دهد و برحسب رای خود عمل نموده، بزرگ می‌شد. کتاب دانیال (8:4)

 

هنگامی که ایران از خاورمیانه به غرب و شمال خود یورش بَرَد، مطابق آنچه در دانیال 8:4 گفته شده هرچه را بخواهد صورت می دهد و تا مدتی هیچ کس یارای مقابله با آن را نخواهد داشت. این سناریو به طور کامل همان "تابلو راهنمای دوم"[1] است که کتاب مقدس در دانیال 7:5[2] و 8:3 و 8:4[3] و نیز مکاشفات 6:3 و 6:4[4] آنرا شرح داده است.

اگر چنین است که هیچ کس قادر نخواهد بود علیه ایران در آن زمان بایستد، آیا این امر به زمان پیش از آن هم تسری می یابد؟ هدف ایران رسیدن به نقطه ای است که آماده تهاجم باشد و بتواند با سلاحهای هسته ای رهبری نبض خلیج نفت خیز را به دست گیرد؛ آیا ما نمی توانیم بگوییم که در طول آماده سازی ایران، این کشور هر کاری بخواهد انجام خواهد داد؟

این اندیشه زمانی به ذهن من رسید که مقاله وب سایت IranTracker را خواندم که در آن سخنان رییس جمهور روحانی را پس از مذاکرات ژنو منعکس کرده است. پس از این توافق نامه که الزامی برای ایران در مورد پایان دادن به برنامه اتمی اش ایجاد نمی نماید و آن کشور را حتی مجبور به از بین بردن سلاح های هسته ای هم نمی کند، روحانی می گوید: "در توافق ژنو قدرتهای جهانی تسلیم خواست ملت ایران شدند"

دکتر روحانی

من اعتقاد دارم مفهوم جملات روحانی با کتاب مقدس مشخص می شود. عبارات دانیال 8:3 می گوید هیچ کس –و این احتمالا شامل قدرتهای جهانی نیز می شود- نمی تواند در مقابل ایران در طول تهاجمش بایستد. گرچه همه زرادخانه های هسته ای در آمریکا، اروپا، روسیه و چین می توانند در یک لحظه ایران را به زمین بایر رادیواکتیوی تبدیل کنند، ولی هیچیک از آنها در برابر ایران به کار گرفته نخواهد شد. (چه در طول حمله و چه در زمان آماده سازی مقدمات آن) و این معنای سخن روحانی است که "قدرتهای جهانی تسلیم خواست ملت ایران شدند"

راه "تابلو راهنمای دوم" مهیا شده است. تابلو راهنمای دوم آماده شده و نزدیک و نزدیکتر می شود. قدرتهای جهانی ایران را متوقف نمی کنند. اگر اکنون این قدرتها ایران را پیش از دستیابی کامل به سلاحهای اتمی متوقف نکنند، مطمئنا وقتی ایران رهبری تهدیدات اتمی خود علیه آنها و علیه تولید یک چهارم نفت جهان را برعهده می گیرد آنها ایران را متوقف نخواهند کرد.

روحانی به سادگی آنچه را در حال حاضر در مورد "قوچ فارس" صادق است بیان نمود: "او آنچه را مایل است صورت می دهد ..."

نقد و بررسی:

1-    نویسنده در این سایت بر آن است که پیشگویی های کتاب مقدس را بر حوادث روز تطبیق دهد. از جمله آنها وی قوچی که در دانیال 7:5 آمده را همان ایران امروزی می داند! امثال این پیشگوییها که سابقه ای حدودا 40 ساله در میان برخی فرقه های پروتستانی آمریکا دارند، بارها و بارها صورت گرفته و جالب آنست که بسیاری از این تطبیقات و احتمالات یکدیگر را نقض می کنند!

2-    نکته جالب آن است که از ظاهر نوشته نویسنده برمی آید قدرتهای جهانی جبراً توانایی مقابله با ایران را ندارند و باید شاهد قدرت نمایی ایران و حمله (اتمی) آن باشند!

3-    مشابه این نمونه تطبیقات عبارات کتاب مقدس با اعتقاد شیعیان در مورد امام عصر ع را می توانید در مقاله "جک اسمیت: چکاندن ماشه برای آغاز دوران محنت بزرگ" نیز مشاهده نمایید.

ترجمه و نقد: آقای دهقانی


[1] - The Second Signpost

[2] - "و اینک وحش دوم دیگر مثل خرس بود و بر یک طرف خود بلند شدو در دهانش در میان دندانهایش سه دنده بود ووی را چنین گفتند: برخیز و گوشت بسیار بخور"

[3] - "پس چشمان خود رابرافراشته، دیدم که ناگاه قوچی نزد نهر ایستاده بود که دو شاخ داشت و شاخهایش بلند بود ویکی از دیگری بلندتر و بلندترین آنها آخربرآمد و قوچ را دیدم که به سمت مغرب وشمال و جنوب شاخ می‌زد و هیچ وحشی با اومقاومت نتوانست کرد و کسی نبود که از دستش رهایی دهد و برحسب رای خود عمل نموده، بزرگ می‌شد."

[4] - "و چون مهر دوم را گشود، حیوان دوم راشنیدم که می‌گوید: «بیا (و ببین )!و اسبی دیگر، آتشگون بیرون آمد و سوارش را توانایی داده شده بود که سلامتی را از زمین بردارد و تا یکدیگررا بکشند؛ و به وی شمشیری بزرگ داده شد."

/ 0 نظر / 357 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.